Miről is szóljon a honlap ezen része? Legyen általános leírás a probléma típusokról, esetekről, megoldási lehetőségekről? Ugyan már! Nem beszélhetünk általánosságokról, hiszen mindenki más és más személyiség, akik eltérő gondokkal fordulnak hozzám. Tehát nincs általános, minden problémára alkalmazható receptem. Az egyedi esetek, egyedi megoldásokat követelnek. Na persze ezek sem jönnek csak úgy maguktól! Ezért kell közösen dolgoznunk a megoldáson. Az odáig vezető út biztos, hogy nem lesz mindig egyszerű, lesznek fájdalmas, de megkönnyebbüléssel járó szakaszai is.
Ehhez tudok én segítséget nyújtani.
Milyen fogalmak jellemzik ezt a közös munkát. Mindenekelőtt a bizalom. Mind a magán- mind az üzleti életben a bizalom nagy kincs, sok munka áll mögötte míg elnyerjük, de pillanat is elég, hogy elveszítsük! A bizalom az alapja továbbá a szerelemek, boldogságnak, családnak. Ezzel szemben a bizalmatlanság, a titkoknak nyit utat, s ha már senkiben, így önmagában sem bízik, a magány könnyen társul szegődhet.
Térjünk vissza a bizalomhoz…
Ígérem nem Ádám-Évánál kezdem, de azt jó tudni, hogy bizalmi kapcsolatainkat, pontosabban, hogy képesek és mennyire leszünk képesek azt kialakítani már csecsemőkorban megalapozódik. Az anya-gyerek kapcsolatban, a család védő és érzelmileg kiegyensúlyozott közegében, majd az elengedés és újraközeledés megélésével és a családban látott bizalmi minták alapján. Ettől kezdve (meg)bízunk másokban és nem utolsó sorban önmagunkban (önbizalom), de tükröt tartunk a másiknak, hogy ő olyan személy, akinek bizalmat szavaztunk. Tehát a bizalom kétirányú!
Őszintén, ha most arra kérem, sorolja fel azok nevét, akikben eddigi élete során megbízott, de úgy igazán, vajon hány név szerepelne a listáján?
Életkortól függetlenül sűrűn találkozok olyan élethelyzetekkel, ahol azt hallom:
„elmondtam anyának és ő ezt később a szememre vetette”,
„vakon megbíztam benne, nem is gondoltam, hogy mégse a haverjánál van.”
„annyiszor megégettem már magam, hogy nehéz abban bízni, hogy ez a kapcsolat jól sikerülhet”,
„de hát kiben bízzon meg az ember, ha nem a párjában?”,
„annyiszor megígérte már, de …”,
„hiába ígérte meg, hogy a leépítés engem nem érint…”,
„hogy titkolhatta ennyi ideig, pedig bennem megbízhatott volna”.
Ha a mondatok közt van, ami ismerősnek tűnik, annyi mindent megpróbált már és úgy véli akár ebben a pillanatban elhangozhatnának ezek a mondatok és szeretne ezen változtatni, akkor van alapja közös munkánknak.
Keressen bizalommal!